Kitaplar mı Daha İyi Yoksa Uyarlandıkları Filmler mi?"Kitaplar mı daha iyi, yoksa onlardan uyarlanan filmler mi?" tartışması ile sürekli karşılaşırız. Çünkü sinema edebiyattan/kitaplardan fazlasıyla istifade eden bir sektör. Bu nedenle özellikle çok satan kitapların beyaz perdeye uyarlanması alışılagelmiş bir durum. Tabii ortada aynı kaynaktan iki farklı eser olunca da kaçınılmaz bir karşılaştırma durumu ortaya çıkıyor. Kitabı sevenlerin filminden nefret etmesi, çok satan bir kitap olunca filmi çekilse de okumaktan kurtulsam diyenlerle karşılaşmak ya da filmi izledikten sonra büyük bir merakla kitabını alıp okuyanları görmek artık şaşırtıcı değil.

İşte bu içinden çıkılmaz durumdan yola çıkan lovereading.co.uk sitesi belli başlı filmleri ve uyarlandıkları kitapları değerlendirerek bu tartışmaya kendince bir cevap bulmuş. Kazananın büyük farkla kitapların olduğu bu değerlendirmeye siz de göz atın:


Kaynakhttp://ebookfriendly.com/wp-content/uploads/2013/11/Books-vs-movies-the-ultimate-showdown-chart.jpg
Kitaplar mı Daha İyi Yoksa Uyarlandıkları Filmler mi? Kitaplar mı Daha İyi Yoksa Uyarlandıkları Filmler mi? Reviewed by Sinema Eleştirmeni on Pazar, Ocak 05, 2014 Rating: 5
Blogger tarafından desteklenmektedir.